Zalogowany jako: .   Wyloguj się

Jak nakładać cienie do powiek

Zobacz artykuły na temat:makijaż oczuakcesoria kosmetyczne
Jak malujemy powieki? Które kolory nakładamy przy zewnętrznej, a które przy wewnętrznej części oka?

Nieznane

Nakładając cienie na powieki kierujmy się naturą. Obserwujmy, jak zmieniają się barwy na płatkach kwiatów. Najczęściej kwiaty są w jednym kolorze, np. fiolecie. W tym wypadku brzeg płatków jest ciemnofioletowy, środek jaśniejszy o 2-3 tony, a środek najjaśniejszy, niekiedy nawet biały.

Podobnie malujemy powieki. Na zewnętrzną część powieki nakładamy najciemniejsze cienie, a im bliżej części wewnętrznej, tym cienie powinny być jaśniejsze. Najczęściej wybieramy 2-3 kolory, które delikatnie na siebie zachodzą.

Możemy wybierać różne zestawienia kolorów. Oto niektóre z nich:

  • brąz, złoto, beż,
  • czerń, szary, biały,
  • ciemny różowy, jasny różowy, biały.

Dzięki takim zabiegom oko wydaje się większe.

Płatki kwiatów niekiedy również są różnokolorowe, np. żółty połączony jest z fioletem, a seledyn z żółtym. Wzorując się na tych pięknych zestawieniach, również możemy malować swoje powieki. Takie kolorowe makijaże najlepiej sprawdzają się latem.

Przed wykonaniem makijażu oczu polecam specjalną bazę pod cienie do powiek. Ma kremową formę, jest bezbarwna i łatwo się rozprowadza. Jej główną zaletą jest to, że przedłuża trwałość cieni.


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Kuchnia Anny Jurksztowicz: surówka z kapusty

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter
 WEDDING

WEDDING

magazyn
ZOSTAŃ NASZYM EKSPERTEM