Zalogowany jako: .   Wyloguj się

Dopasowanie brwi do kształtu twarzy

Zobacz artykuły na temat:brwimakijaż oczukształt twarzy
Delikatnie wyregulowany łuk brwiowy może podkreślić naszą urodę i dodać oczom głębszego wyrazu. Podczas depilacji brwi musimy jednak pamiętać, że ich linia powinna pasować do kształtu twarzy. Dowiedz się, jak dopasować brwi do kształtu swojej twarzy.

Migrenę oczną z klasyczna migreną łączy ten sam mechanizm powstawania

Brwi należy dopasować do kształtu twarzy, tak aby wyglądały naturalnie

Zanim rozpoczniemy regulację łuku brwiowego, przyjrzyjmy się swojej twarzy i zastanówmy się, jaki jest jej kształt: owalny, okrągły, podłużny, trójkątny, kwadratowy czy sercowaty. Kiedy już to stwierdzimy, możemy zastosować proponowane triki, które dodadzą naszym rysom łagodności lub uwypuklą największe atuty. Bez względu na kształt naszej buzi pamiętajmy, że w tym sezonie najmodniejsze są naturalne, a nawet bujne brwi. Zbyt mocno wyskubany łuk brwiowy, przypominający kształt cieniutkiej kreseczki wygląda groteskowo i jest już zupełnie niemodny. Z kolei nieuregulowane, krzaczaste brwi powodują, że wyglądamy na zaniedbane i mało kobiece. Dlatego warto oswoić się z pęsetką i nadać swoim brwiom taki kształt, który podkreśli nasze atuty.

Zobacz także: Jak modelować brwi

Owalna twarz

W przypadku owalnej twarzy najlepiej prezentuje się naturalna linia brwi przyjmująca kształt półokrągłego, łagodnego łuku, który delikatnie zwęża się w kierunku skroni. Brwi powinny ukośnie biec ku górze, a następnie załamywać się nad zewnętrznymi kącikami oczu. Pamiętajmy, by nie były one zbyt okrągłe, aby za mocno nie zaokrąglały buzi.

Okrągła twarz

Jeśli mamy okrągłą twarz, musimy optycznie ją wydłużyć i zwęzić. W tym celu najlepiej nadać brwiom kształt delikatnie przypominający trójkąt. Łuk brwiowy możemy wyciągnąć wysoko w górę, a końcówki poprowadzić w dół. Dość ostro zarysowany kształt brwi odwróci uwagę od krągłości naszej buzi. Pamiętajmy jednak, by nie przesadzić – linia brwi powinna układać się łagodnie. Unikajmy więc kanciastych kształtów, które wyglądają sztucznie.

Pociągła twarz

Jeśli chcemy optycznie skrócić podłużny kształt twarzy, możemy uregulować brwi w taki sposób, by były prawie proste. Unikajmy zaokrąglonych brwi, ponieważ taki kształt jeszcze bardziej podkreśli pociągłość naszej buzi. Łuk brwiowy powinien być dość szeroki (min. 3mm), a w kierunku skroni musi lekko opadać ku dołowi. Początek brwi może być nieco oddalony od nasady nosa – w ten sposób optycznie rozciągniemy na boki zbyt wydłużony zarys twarzy.

Zobacz także: Kształt oczu a makijaż

Trójkątna twarz

W przypadku twarzy w kształcie trójkąta z szerokim czołem najlepiej wyregulować łuk brwiowy w taki sposób, by w kierunku skroni lekko unosił się ku górze. Dzięki temu szerokie czoło będzie wydawało się nieco węższe.

Kwadratowa twarz

W przypadku kwadratowej twarzy musimy dążyć do tego, by uczynić kształt naszej buzi bardziej subtelnym. Najlepiej będzie wyglądał szeroki, długi i lekko wygięty łuk brwiowy, który od środka powieki zaczyna się zwężać, przechodząc w niemal prostą linię. Brwi powinny być mocno zarysowane, a w razie potrzeby nawet podkreślone za pomocą kredki.

Twarz w kształcie serca

Kształt twarzy przypominający serce jest bardzo kobiecy i delikatny, jednak niewłaściwie podkreślony kształtem brwi może wyglądać zbyt nieregularnie. W tym przypadku łuk brwiowy powinien być zaokrąglony, aby odwrócić uwagę od linii włosów, które często mają również sercowaty kształt. Taka linia brwi będzie współgrać z kształtem serca, jaki przybiera zarys naszej twarzy.


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Jak prawidłowo malować brwi?

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 5
dodano: 00:06 2012-12-16 przez: ~brewki (178.37.*.*)
http://www.google.pl/imgres?q=krzaczaste+brwi&um=1&hl=pl&sa=X&tbo=d&biw=1600&bih=799&tbm=isch&tbnid=UEWKXfgLdt9VzM:&imgrefurl=http://www.forum.promodels.pl/supermodelki-polskie/3206-paulina-gierasimiuk.html&docid=8pPWn8jz7qsDVM&imgurl=http://img501.imageshack.us/img501/2711/073tl.jpg&w=365&h=456&ei=8wPNUPTrJsiXhQfGrYHYCQ&zoom=1&iact=hc&vpx=586&vpy=437&dur=878&hovh=251&hovw=201&tx=99&ty=132&sig=105692056352194936621&page=1&tbnh=156&tbnw=125&start=0&ndsp=42&ved=1t:429,r:25,s:0,i:190 moim zdaniem tak wyglądaja krzaczaste brwi. Nie są kobiece... są obleśne. Także pozdro.
dodano: 23:25 2012-08-25 przez: ~Ona55 (83.8.*.*)
Co to za bzdura? "Mało kobiece"? Autorka ma monopol na ocenianie tego, czy ktoś wygląda kobieco czy nie? Absurd!
dodano: 17:25 2012-05-07 przez: ~misia (95.41.*.*)
sam kształt twarzy to za mało, trzeba brać pod uwagę wielkość oczu,ich osadzenie oraz nos.. takze ten artykuł jest mało przydatny i sensowny.
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter
Renata Anna  Godlewska

Renata Anna Godlewska

Body & Make-Up Artist
ZOSTAŃ NASZYM EKSPERTEM